Saç Ekimi

Bir çok insan, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli faktörler altında kellik veya saç dökülmesi probleminden muzdariptir.
 Erkeklerde kellik nedenlerinden biri olan erkek hormonu testosteron olan genetik faktör, vücuttaki bu hormonun artması saç foliküllerini zayıflatır ve dökülmesine neden olur. Genetik, erkeklerde kelliğin en önemli ve en temel nedenidir, ebeveynlerde kellik genetiği çocuklara bulaşır.
Bu faktöre ek olarak, hormonal faktör, yiyecek ve yaşlanma faktörü de dahil olmak üzere bir çok faktör vardır, bu yüzden bir çok insan saç köküne güç veren ve saç dökülmesini önleyen tedaviler yoluyla genellikle saç ekimine sunulmasını veya bu sorunun tedavisini gerektiren bu sorunu çözmeye çalışmaktadır.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, saç köklerinin, donör alandan çıkarılmasını içeren, genellikle saç yoğunluğunun, boyun ve boynunun başının arkasındaki alan ve daha önceki yağış faktörlerinden etkilenmeyen ve daha sonra yoğunluk veya kellik eksikliği olan alanlara aktarılan basit bir kozmetik seanstır. Bir durumla diğerinin arasındaki ampullerin sayısı, böylece donör alanın gücü ve alanın veya alanların genişliği, toplayabilecek ve yeniden dikilebilen ampullerin sayısının belirlenmesinde en önemli roldür.