Liposuction ve Vücut Heykeli

Liposuction tekniği, insan vücudunun bazı bölgelerinde konsantre olmuş yağın, deride çatlaklar veya çok küçük delikler meydana geldikten sonra küçük bir mikrobiyal nanoparçacık yerleştirerek çıkarılması tekniğine bağlıdır ve doktor tarafından kontrol edilir ve bunlardan yağ çekecek alanlara yönlendirilir.
Bu işlemler, geleneksel ve en gelişmiş de dahil olmak üzere çeşitli tekniklerle gerçekleştirilir: Teknik, yağın miktarına ve boyutuna ve ayrıca yağın alınacağı alanlara bağlı olarak değişir.

Geleneksel teknoloji

İşlem, tüpün yerleştirileceği bölgeyi uyuşturmak için lokal anestezi etkisi altında gerçekleştirilir. Bundan sonra, sıvı halinin içine belirli bir miktarda sıvı enjekte edilir ve daha sonra lipit tüplerden çıkarılır.Bu teknik, bir seansta vücudun birden fazla kısmında kullanılabilir ve oldukça büyük bir yağ kütlesine sahip kişiler için konsantre edilir. Ancak bu teknik sert veya lifli dokularda yağdan kurtulamaz
Bu teknik bazı durumlarda genel anestezi gerektirebilir

Viz tekniği

Bu teknik, yağları çıkarmak ve vücudu belirli alanlarda şekillendirmek ve kasları sporculara göstermek isteyen insanlara yöneliktir, çünkü tezahür etmeye yardımcı olmak için kasın etrafındaki yağın çekilmesine bağlıdır, örneğin, mide ve uyluk kaslarını göstermeye ve kalçaların, vücut şeklinin ve kusursuzluğun tadını çıkarmaya yardımcı olan kasları göstermektedir.

Lipo ses sisteminin liposuction işleminde fizyoterapi tekniği ile yapılan genel prosedürler, normal liposuction işleminin normal prosedürlerinden farklı değildir, lokal anestezik görevi gören salin çözeltisi ve lidokain içeren özel bir çözelti, ağrı kesici ve kan damarlarının daralması şeklinde enjekte edilir. Ameliyat sonrası kanama ve morarma azaltmak için.

Doktor, tıbbi tüpün yerleştirilmesinin 2 ila 3 mm çaptan daha fazla kesin olmadığı, yarım santimetreyi geçmeyen küçük bir delik açacaktır. Bu tüp, yağ hücrelerini çözen ve fazla yağın akışını sağlamak için çevreleyen hücresel zarı patlayan yüksek frekanslı ultrasonik dalgalar serbest bırakır.
Prob daha sonra dışarı çekilir ve liposuction tüpü aynı deliğe sokulur; bu, enjekte edilen ve çözülen yağı geri çeken çözeltiyi enjekte eder. İmha edilecek tüm yağları bitirene ve hastanın istediği sonuca ulaşana kadar bu adımları bir defadan fazla tekrarlayın.

Ultrasonun liposuction için avantajları

1. Yağ hücrelerini sadece çevreleyen herhangi bir dokuyu etkilemeden hedefleyin
2. Vücudu belirli kısımlarda şekillendirme ve heykelleme yeteneği, egzersiz, diyet veya geleneksel liposuction ile elimine edilemez.

3 – Ameliyat sonrası kanama şansını azaltın

4 – potansiyel yan etkileri azaltırken sert bölgelerde veya mitokondrinin dokusuyla yağların giderilmesi

İşlem iki ila üç saat sürer ve Veser tekniğinde ameliyat sonrası ağrı seviyesi düzenli liposuction’a göre en düşük seviyeye indirilir.
Liposuction, lokal anestezik, anestezik anestezik veya genel anestezik (genel) ve bazı durumlarda doktora göre, yağ miktarına ve çözülecek alanın boyutuna göre yapılır. Hasta, yağın en az iki hafta boyunca çözüldüğü alanın etrafına bir sıkıştırma bandı takmalı ve istenen sonuçları elde etmek için bir ay boyunca veya doktor tarafından önerildiği gibi uzatılmalıdır.

Karın germe işlemi

Abdominoplasti, fazla cildi gidermeyi ve hamilelik ve doğum sonrası kadınlar için cildin yaşlanması veya eğriltilmesi gibi birçok faktörün neden olduğu karın kaslarını sıkılaştırmayı ve güçlendirmeyi amaçlayan ve mide veya ağır kesime neden olan mendili keserek ve ölçerek kilo veren insanlar için yapılan bir cerrahi operasyondur. Önemli ölçüde kilo vermek ve ciltte gevşek kalmak, çünkü kişi, yağ dokusunun geniş bir alanını kaplayan ve estetik seviyede bir sıkıntıya neden olan ciltteki büyük bir fazlalıktan kilo kaybettikten sonra fiziksel aktivitenin önemini fark etmiyor.

Oparasyon aşamaları

Sürecin hazırlanması:
Bu ameliyatın hazırlanmasında, hastanın derinin çıkarılması gereken yerlere tam bir açıklama yapılabilmesi, prosedürün ve abdomenin yeni karın şeklinin beklentileri ve aşamalarının ayrıntılı olarak anlatılması için gerekli bir inceleme yapıldıktan sonra kişinin herhangi bir hastalığa maruz kalmadığı tespit edilir. Kapsamlı bir kan sayımı (kan formülü) analizi, kan kimya testi ve pıhtılaşma testleri gibi. Yaşlı hastalarda göğüs röntgeni çekilmesi gerekebilir.Bu ameliyat genel anestezi altında yapılır, hasta ameliyattan önce durması ve ameliyattan 8 saat boyunca yemekten kaçınması gereken ilaçlar konusunda doktora danışmalıdır.

Süreci Uygulanması:

Karın bölgesi tamamen sterilize edilir ve doktor karın duvarının dibinde bir yarık oluşturur. İnsizyon, deriden, deri altı tabakalardan ve karın kaslarına kadar yatay olarak yapılır. .
Karın kasları dikişlerle kuvvetlendirilir ve fazla deri çıkarılır, bundan sonra cildin tüm karın duvarı boyunca eşit ve eşit bir şekilde gerilmesini sağlayacak şekilde karın ve deri altındaki bir tabaka cerrahi insizyona geri dikilir.

Aşırı yağ dokusunun çoğu, az miktarda yağ dokusuyla fazla derinin çıkarıldığı durumlar hariç, ameliyat sırasında alınmaz. Cerrahi bir insizyonda fıtık veya fıtık gerekirse, kapatılır ve onarılır.
Cerrahi kesi özel bir kozmetik direği kullanılarak dikilir ve bandajlar genellikle yerleştirilir ve genellikle bir ila iki saat sürer

Ameliyat Sonrası:

Karın germe ameliyatından sonra, hasta bir gece gözetim altında kalır. Bandajlar genellikle ameliyattan bir gün sonra alınır ve bir ay boyunca karnın üzerine bir lastik kayış yerleştirilmelidir.
Abdominal abinoplasti sonrası ilk birkaç hafta boyunca, otomatik ve kademeli olarak kaybolan bir çeşit şişlik olduğunu fark etmek mümkündür, ağrı varsa, ağrı kesiciler gerektiğinde kullanılabilir.