Şişmanlık ya da şişmanlık, insanların yüzdesinde, kilo ve yağ alımında artış ve vücudun belirli bölgelerinde daha yüksek bir oranda yoğunlaşarak, kalp hastalığı ve ateroskleroz ve hipertansiyonun yanı sıra, diyabet gibi sağlık açısından semptomlara ve etkilere neden olan büyük bir problemdir.

Bazı durumlarda kanser ve ayrıca motor sisteminde sorunlara ve eklemlerde ve kemiklerde ağrıya neden olur.
Yetişkinlerin yağ miktarını ve doğal oranın fazla ağırlığını bilmesi için yağ kütlesini ölçmek için çeşitli göstergeler vardır; bu, bu yağı çıkarmak ve vücudu sağlık durumuna getirmek ve en güzel şeklini almak için cerrahi veya kozmetik bir ameliyat yapma ihtiyacına neden olur.

Obezitenin nedenleri ve nasıl tedavi edileceği

Kilo alma ve vücuttaki yağ kazanma probleminin özü, vücuttaki kalori alımı ve tüketme arasındaki dengesizliktir ve genellikle en önemli faktörlerdir:
• Hamburger ve diğerleri gibi yüksek kalorili atıştırmalıklar.
• Egzersiz eksikliği ve yürüme ve hareketsizlik
• Metabolik problemler
• Hormonal problemler
• Psikolojik koşullar ve stres
Bu sorunun tedavisi için, yağ kütlesinin yüksek olduğu, cerrahi müdahale veya kozmetik gerektiren veya ameliyat, diyet, yeni bir yaşam sistemi ve egzersiz gibi geleneksel yöntemlere başvurduğu durumlarda cerrahi veya kozmetik işlerine girmek gibi birkaç seçenek vardır. Başlangıçta şişmanlık durumlarında bu sorunu çözmek için en önemli faktörlerden hangisidir.

Türkiyede obezitenin cerrahi ve kozmetik işlemleri

Türkiye, dünyadaki birçok insan için en iyi sığınaktır, çünkü son 10 yılda dünyada medikal ve kozmetik turizmi alanında önde gelen ülkelerden biri olup, doktorları ve hastaneleri cerrahi ve estetik cerrahi çalışmalarında edindiği tecrübe ve kaliteyi özellikle obezite ve hastaneleri uluslararası organlarca onaylamıştır. Türkiye’de de düşük maliyetli obezite cerrahisi maliyetine ek olarak, uluslararası sağlık kuruluşları, tıbbi çalışmalarda aynı kaliteyi veren ve optimum sağlık bakımı dereceleri sağlayan ve elde edilen sonuçların alınmasını sağlayan diğer ülkelere kıyasla