Kaş Ekim Süreci

Kaş ekim prosedürü, kafa veya sakal kıllarını büyütmek için kullanılandan farklı değildir, kullanılan teknikler ve kalem tekniğinin kullanıldığı yöntem aynıdır. Elçinin özel kalemlerinin tekniğinin kullanıldığı durumdaki yöntemde, doktor, donör alanlarından kaş ampulleri için uygun ampulleri seçecektir. Genellikle başın arkasında kalan alanın üstündeki alan tercih edilir ve ekimden sonra doğal bir şekil ve yön vermek için saçın yönünü dikkate almaktadır.

Kaş nakli sürecinin aşamaları

Doktor, kaşın doğal şeklini ve aralarındaki mesafenin tutarlılığını belirlemek için yüzün boyutlarını ölçer, kaşın başlangıcının ve sonunun çizgileri, tıbbi bir kalem tarafından aynanın önünde çizilir ve oluşturulur.

Bu seans lokal anestezi ile genellikle bir buçuk saat ile üç saat arasında sürer.Kesin şeklini çizerek belirledikten sonra, ampulleri toplama ve yeniden dikme işlemi, beslenmeden sonra doğrudan inkübatör kanallarında başlar. Her iki kaşı yeniden yapılandırılır ve çizilir.

Basit bir kozmetik seans, seans bittikten sonra doğal olarak gerçekleştirilebilir ve normal saç ekimi gibi sonuçların çıkmasını bekler.